Kdy vyměnit plynový kotel?

Kdy vyměnit plynový kotel?

Provozujete plynový kotel? Má Váš plynový kotel ty nejlepší léta za sebou? Nevíte, kdy vyměnit Váš plynový kotel?

Na některé tyto otázky by Vám měl odpovědět servisní technik, který dělá na Vašem kotli pravidelné roční servisní prohlídky. V první řadě je důležité vědět jak je stávající kotel poruchový, jaký je jeho technický stav, jestli jsou funkční všechny provozní a bezpečnostní prvky a jaké je stáří tohoto kotle.

Potřebujete poradit?

Sdělte nám, jak můžeme být nápomocni.

Leave this field blank

Odborná výměna

Největším problémem je stáří kotle. Každý provozovatel plynového kotle by měl začít uvažovat o výměně v době, kdy stáří kotle přesáhne 15 let provozu. Mnozí z Vás si řeknou: ,,Proč měnit kotel, když jede bez problémů?“ Avšak může se stát, že bude venku třeskutá zima a kotel se pokazí.

Nemusí to být kvůli provozu kotle, ale může se to stát z důvodu stáří některých komponentů. Po patnácti letech provozu kotle jsou většinou náhradní díly ještě k dispozici, ale záleží v jaké cenové relaci poškozený díl je. Výrobci totiž po takové době mají ve svém výrobním portfoliu nové výrobky a jestliže drží na skladech náhradní díly na staré výrobky, rostou náklady na jejich skladování a tím i jejich cena.

Proto je cena náhradního dílu u takto starého kotle důležitá. V tomto případě doporučuji provozovatelům, pokud cena nového náhradního dílu přesáhne cenou třetinu nového kotle, výměnu za nový kotel.

V případě, že se provozovatel rozhodne pro nákup takového dílu, hned ho upozorním na to, že se může u takového kotle vyskytnout další závada v blízké budoucnosti a provozovatel bude znovu utrácet velké peníze za další nové náhradní díly, protože mu přijde líto předchozí investice a tím se dostává do situace, kdy přijde o spoustu financí, protože výměna kotle je neodvratná.

U kotlů, které se blíží svým stářím dvaceti let nebo jsou i starší, je toto rozhodování jednodušší. U takto starých kotlů jsou tyto zásadní náhradní díly nedostupné a nedají se opravit nebo něčím nahradit.

Požádejte o bezplatnou konzultaci.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

SEO WEB

SEO WEB

Montáže plynových zařízení
Instalatérské práce
Topenářské práce